Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie

STUDNIÓWKA 2022

W sobotnią noc 22 stycznia 2022 r. tegoroczni maturzyści i ich osoby towarzyszące oraz nauczyciele bawili się w naszej szkole na balu studniówkowym. Nie zabrakło pięknych sukien, eleganckich garniturów, świetnej muzyki i rzecz jasna – poloneza! Ten wyjątkowy wieczór na pewno pozostanie w pamięci uczniów na wiele lat. Życzę swoim wychowankom, aby jak najlepiej zdali  maturę, która przybliży ich to do tego, co będą chcieli w życiu robić – mówiła Krystyna Kozieja, dyrektor ZSO w Grębowie, otwierając bal. Nim rozbrzmiały dźwięki poloneza, młodzież podziękowała rodzicom, dyrekcji, wychowawcy i nauczycielom za wkład w wychowanie i kształtowanie ich charakterów. Wszyscy już się przygotowują  do matury. Jednak w ten piękny studniówkowy wieczór nikt nie chciał o tym myśleć. Wszyscy cieszyli się pierwszym w życiu prawdziwym balem i bawili się do samego rana.

Ranking perspektyw 2022

Jak co roku, miesięcznik Perspektywy opublikował ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników w Polsce. Jest to najbardziej prestiżowe zestawienie w kraju, a znalezienie się na liście rankingowej to prawdziwy zaszczyt.
Głównymi kryteriami są osiągnięcia w olimpiadach oraz wyniki egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W tym roku lista ogólnopolska zawiera 1000 najlepszych szkół, opublikowane są także listy dla każdego województwa.

Od wielu lat Liceum Ogólnokształcące w Grębowie znajduje się na liście najlepszych liceów Podkarpacia, w tym roku zajęliśmy wysokie 39 miejsce, natomiast na liście ogólnopolskiej znajdujemy się na 745 pozycji.

Na taki sukces składa się wiele czynników.
Mądrzy, ambitni, pracowici uczniowie, bardzo dobrze przygotowana kadra nauczycielska.
Olbrzymie wsparcie w mądrej polityce gminy, która jako organ prowadzący szkołę stara się, aby najlepsi absolwenci szkół podstawowych gminy kontynuowali naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Grębowie. To wsparcie ma wiele form: stypendia dla najlepszych uczniów, możliwość rozszerzania dowolnych przedmiotów wybranych przez uczniów, małe klasy.
Uczniowie naszego liceum już od pierwszej klasy mają przyznane dodatkowe godziny z wybranych przedmiotów, a nauka często odbywa się w małych grupach. Każdy uczeń ma możliwość rozwijać swoje zainteresowania w przyjaznej atmosferze.
Odniesiony sukces pokazuje, jak ważna jest współpraca. Dzięki olbrzymiemu wsparciu i pomocy ze strony Wójta oraz sympatii społeczności lokalnej szkoła rozwija się i osiąga sukcesy, kadra nauczycielska może skupić się na jak najefektywniejszym przekazywaniu wiedzy, a uczniowie czują się docenieni i zmotywowani do pracy.

Życzenia Świąteczne

Drodzy Rodzice i Uczniowie życzymy Wam

Wiary, która odmieni nasze serca,
Nadziei, że jutro będzie lepsze,
Miłości, która przetrwa najgorsze momenty  w życiu.
I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia, a  w Nowym Roku  2022 wszelkiej  pomyślności  i szczęścia.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie.

Życzenia świąteczne dla nauczycieli seniorów

Szkolne Koło PCK, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie składają koleżankom i kolegom Seniorom najserdeczniejsze życzenia cudownych świąt Bożego Narodzenia, ciepła i wielkiej radości. Miłych oraz hojnych gości.  Pod choinką dużo prezentów. A w Waszych sercach, drodzy Seniorzy wiele sentymentów.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Marta Dul,  Małgorzata Janeczko

 

Wigilie klasowe

Dnia 17 grudnia w naszej szkole odbyły się  Wigilie klasowe,  podczas których kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe. Te niezwykłe  wigilijne spotkania  rozpoczęły się odczytaniem fragmentu Pisma Świętego  o Narodzeniu Chrystusa oraz modlitwą. Później zgodnie z tradycją  łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie zasiedliśmy do wigilijnych stołów, na których były tradycyjne potrawy. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Spotkania upłynęły w bardzo miłej  atmosferze. Podsumowaniem tego dnia było wspólne kolędowanie uczniów ZSO na korytarzu szkolnym.

 

Piernikowe ozdoby

W dniu 16 grudnia uczniowie klasy IV A na lekcji plastyki, pod kierunkiem wychowawcy p. Jerzego Babraja wykonywali piernikowe ozdoby na choinkę. Pierniki przygotowała Pani Rydz wspólnie z córką Ewą. Ozdobione pierniczki będą wspaniałą dekoracją wigilijnego stołu podczas klasowego spotkania.

Laptopy dla uczniów i nauczycieli z projektów ,,Zdalna Szkoła” i ,,Zdalna Szkoła+”

W związku z kolejną falą pandemii i ogłoszeniem nauczania zdalnego w dniach od 20.12.2021r. do 09.01.2022 roku uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego przekazano do użytkowania na czas nauki zdalnej laptopy.

            W/w laptopy  pozyskano od Gminy Grębów, która zakupu dokonała  w ramach realizacji  dwóch projektów pn.: ,,Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Projekty są  współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

            Dzięki otrzymanym laptopom  nauczyciele i uczniowie, w tym pochodzący z rodzin wielodzietnych, w których brakuje sprzętu mogą na bieżąco realizować nauczanie w trybie zdalnym.

Szlachetna paczka dla Pani Marceliny

Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu Rodzina Pani Marceliny z Przemyśla, może przeżyć prawdziwe święta Bożego Narodzenia, otrzymawszy paczki zorganizowane przez Darczyńców – Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie przy współpracy z Centrum Psychologii i Psychoterapii Euro – Medica w Tarnobrzegu. Udało się spełnić trzy kluczowe potrzeby, które rodzina wymieniła w opisie. Paczkę monitorował wolontariusz. Każde pudełko opisane było kodem rodziny. Pomoc Państwa wywołała dużo radości, a na twarzy Oktawii i Anieli pojawił się przepiękny uśmiech. Mama dziewczynek nie nadążała nawet wzrokiem za nimi. Najciekawiej było, jak rozrywały paczkę, a tam niespodzianka – prezent dla mamy. Z prędkością światła biegały od jednej paczki do następnej i krzyczały ze szczęścia -„która nasza?”
Dziękuję wszystkim Darczyńcom z całego serca i pragnę również w imieniu wolontariuszy złożyć życzenia ciepłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych sukcesów w nadchodzącym Nowym 2022 roku.

Dziękuję Joanna Kozieł

Pasowanie na czytelnika

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

WISŁAWA SZYMBORSKA

Dnia 16  grudnia 2021 r. w Szkole Filialnej w Zapoledniku odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej” uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Spotkanie zostało przygotowane przez p. Monikę Dudę oraz Lucynę Skórę. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wysłuchali dwóch utworów  „Kurczak” M. Musierowicz  oraz „Paweł i Gaweł” A. Fredry. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Uroczystość została połączona  z projektem dla dzieci, który realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki. Każdy uczeń, otrzymał w prezencie niezwykłą książkę „Pierwsze abecadło…”, przygotowaną specjalnie przez Instytut Książki. W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.

Continue reading

Podsumowanie akcji MARATON PISANIA LISTÓW

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie im prof. Stanisława Bąka uczniowie klasy 8 b zorganizowali    “Maraton pisania listów”. Odbył się on w dniach  6  – 10 grudnia. Wzięli w nim udział chętni uczniowie. Pełne zaangażowanie w projekcie miały klasy 7 a, 8 b  i 8 c, natomiast z klas 5 b, 1 LO i 3 a i b LO udział wzięło udział ponad 50% uczniów. Uczniowie pisali listy podczas lekcji wychowawczych, zajęć świetlicowych, zajęć bibliotecznych, a także w domu. Łącznie napisano 92 listy, 34 listy zostały skierowane do Mikity Zalatoru z Białorusi, 29 listów do Zhang Zhan z Chin oraz 29 do Imoleago Michael z Nigerii. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że „Maraton pisania listów” odbędzie się w przyszłym roku jeszcze z większym zaangażowaniem naszych uczniów.

« Older posts