Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie

Numer polisy – nr 100050059201
Dokumenty do pobrania w plikach pdf:

Aviva dla uczniów i przedszkolaków
Tabele_procentowego_uszczerbku_na_zdrowiu_NW
RODO Obowiązek informacyjny ubezpieczenia grupowe TUO
Postanowienia dod_GRONO
OWU NNW Grono
Aviva dla uczniów i przedszkolaków_OC

Zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem

W DNIU 17 GRUDNIA 2018 (PONIEDZIAŁEK) BĘDZIEMY GOŚCIĆ W NASZEJ SZKOLE PODRÓŻNIKA, PANA GRZEGORZA CHACHURĘ, KTÓRY OPOWIE O NIEZWYKŁYM KRAJU I PRZEDSTAWI PREZENTACJĘ

Z PODRÓŻY DO TAJLANDII

ZAPRASZAM UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ, GIMNAZJUM I LICEUM.

NIEZWYKŁE WRAŻENIA GWARANTOWANE.

GODZINY POKAZU: 1 i 2 LEKCJACZAS: 90 MINUTWSTĘP: 6 ZŁ,

MIEJSCE: MAŁA SALA GIMNASTYCZNA,

PROSZĘ  CHĘTNYCH O SZYBKĄ REZERWACJĘ, GDYŻ ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA.

ZAPRASZAM, BOŻENA GALINIAK

Chwalimy się. A co? :) Warto!

O wystawie naszych uczniów pisze również portal gosc.pl – TUTAJ oraz nadwisla24.pl

A TUTAJ galeria zdjęć z wystawy.

 

Zabawa andrzejkowa w szkole filialnej w Zapoledniku

28 listopada w Szkole Filialnej w Zapoledniku odbyła się zabawa andrzejkowa.  Salę taneczną przystroiły z tej okazji panie Teresa Janeczko i Jolanta Nieradka. Zabawę taneczną z konkursami, zagadkami i wieloma atrakcjami poprowadził DJ Mariano. Dzieci bawiąc się miały okazję poznawać tradycje i dawne obyczaje naszego folkloru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się piękne wróżki z klasy VII b: Oliwia Pawłowska, Nikola Gortych, Ola Nieradka i Wiktoria Weiss, które zabawiały dzieci między innymi wróżąc z wosku, z serduszek, loteryjki oraz podczas zabawy tanecznej. Wszystkie dzieci z klas  I-III miały w swoich klasach przygotowany przez rodziców poczęstunek. Dzień ten na pewno będzie jeszcze długo mile wspominany.

„ANGELE DEI, QUI CUSTOS ES MEI” – wystawa

3 grudnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych  uczniów naszej szkoły pod hasłem „ANGELE DEI, QUI CUSTOS ES MEI”. Tematyka  wystawy nawiązuje do kultowego w literaturze i sztuce motywu anioła. Ekspozycja zawiera około 200 aniołów, których twórcami są uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie, a także  szkół w Stalach i Krawcach. Eksponowane prace zostały wykonane różnymi technikami. Można  podziwiać anioły wyrzeźbione, wyhaftowane, namalowane oraz wytworzone metodą metaloplastyki, malarstwa, ceramiki,  papieroplastyki oraz witrażu. W interpretacji młodych artystów popularny w literaturze i sztuce  motyw anioła przybrał oryginalną i niepowtarzalna formę. Wytworzone prace są małymi dziełami, które  w znaczącym stopniu uzewnętrzniają ich wrażliwość płynącą z głębi duszy i serca. Prace były tworzone na lekcjach plastyki i techniki. Nad całością wernisażu czuwali Jerzy Babraj i Elżbieta Idec oraz Alicja Sokół. Całość imprezy uświetnił występ muzyczny w wykonaniu uczniów LO i SP ZSO w Grębowie Adama Barnasia, Gabrysi Dec, Nikoli Gortych oraz Marysi Żaczek. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyły Panie Dyrektorki ZSO w Grębowie Krystyna Chmura i Krystyna Hadryś oraz Proboszcz Parafii  ks. Tomasz Kołodziej i katecheta ks. Mariusz Krasula. Ksiądz Mariusz przybliżył uczestnikom spotkania postać Anioła w religii katolickiej. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy wykonali „Anioły” ze szkół w Grębowie i Stalach. Podsumowaniem wizyty w Bibliotece Pedagogicznej była krótka lekcja biblioteczna oraz wycieczka po lokalu biblioteki.

Tutaj można posłuchać o naszej Wystawie –Radio Leliwa oraz Radio Rzeszów

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Jak co roku 28 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. To wyjątkowe święto dla całej społeczności szkolnej – nauczycieli, dyrekcji, pracowników obsługi i uczniów. Naszym patronem jest prof. Stanisław Bąk, który pochodził z Grębowa i długie lata związany był z tym rejonem. Tu ukończył szkołę podstawową a następnie „poszedł w świat” i zawędrował na uniwersytecką katedrę. Jego postać przybliżyli konferansjerzy Emilia Paterek i Patryk Stepień. Profesor Stanisław Bąk był  dialektologiem, slawistą i etnografem. Jedną z gałęzi nauki, którą interesował się szczególnie, była kultura lasowiacka, ludowe obrzędy czy gwara. Dlatego też kolejnym punktem obchodów naszego święta było przedstawienie obrzędów zwiazanych z wieczorem andrzejkowym. Widowisko – oczywiście według lasowiackiej kultury – przedstawili nam członkowie zespołu „Jamniczanki”. Zrobili to w niezwykle sugestywny i humorystyczny sposób. Dzięki temu  akademia ta na długo pozostanie w naszej pamięci. Akademię oprawił muzycznie zespół wokalny złożony z uczniów naszej szkoły. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem:  B. Galiniak, B. Grzywacz, R. Delimaty, i B. Urbaniak.

Lekcja biblioteczna w klasie IV b

Dnia 26 listopada uczniowie klasy IV b wraz z nauczycielką języka polskiego p. Krystyną Pliszką uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w czytelni biblioteki szkolnej. W czasie spotkania dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką. Jaką funkcję pełni Biblioteka Narodowa. Poznały inne rodzaje bibliotek oraz ich zadania .Utrwaliły pozyskaną wcześniej wiedzę dotyczącą   powstawania książki  i  jej drogi do czytelnika.  Zapoznały się z regulaminem  i księgozbiorem naszej biblioteki szkolnej. Każdy z uczestników lekcji miał czas na przejrzenie interesujących go książek i wybór jednej z nich do przeczytania. Ponadto uczestniczyli w konkursie na „Mistrza Pięknego Czytania” oraz „Mistrza Pięknego Opowiadania”. Wszyscy wzięli udział w wykonaniu pracy plastycznej dotyczącej przygód rodziny Miziołków z ostatnio czytanej lektury. Każdy otrzymał Dyplom „Pasowania na czytelnika”.

Cyrk z wizytą w szkole filialnej w Zapoledniku

W listopadzie naszą Szkołę odwiedził cyrk SZOK. W programie oprócz żonglierki, akrobacji, magii, iluzji i tresury zwierząt wystąpił wesoły klaun, który zapewnił uczniom doskonałą zabawę. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały występy ze zwierzętami. Dodatkową atrakcją była możliwość występów uczniów w popisowych numerach artystów. Każdy mógł dotknąć trzymetrowego węża. Śmiechu było co miara. Występ urozmaicony był pokazem siły – Superman oraz tańca – niedźwiedzia polarnego. Pokaz bardzo podobał się uczniom klas I – III, gdyż zapewnił im dużą dawkę humoru  i rozrywki.

118 lat od TEGO wesela.

20 listopada 1900 roku w dworku malarza Włodzimierza Tetmajera w Bronowicach pod Krakowem odbyły się uroczystości weselne poety Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, które zainspirowały Stanisława Wyspiańskiego do napisania dramatu „Wesele”.

Fotograf nieznany, Lucjan Rydel z rodziną, 1908-1912 r.

źródło: Muzeum Fotografii w Krakowie

Odpowiedzi na zapytania ofertowe na dostawę gazu.

Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszeniem w sprawie postępowania w formie zapytania ofertowego pn: „Kompleksowa dostawa paliwa gazowego dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie”, przekazuje treść zapytań – PATRZ ZAŁĄCZNIK

Igrzyska Olimpijskie – lekcja historii w kl. V b

Po raz kolejny, razem z panią Izabelą Pędziwiatr zorganizowaliśmy nietypową lekcję historii „Igrzyska Olipijskie” wzorem starożytnych Greków. Wprowadziliśmy pewne poprawki do Igrzysk. Również dziewczęta mogły brać udział w zawodach. Wszyscy startowaliśmy w uraniach a nie nago jak w starożytnej Olimpii. Każda konkurencja była ciekawa i wszyscy uczniowie chętnie w niej uczestniczyli. Pierwszą konkurencją były biegi. Zwycięzcami zostali Kamil Skrzypacz i Kamil Kos osiągając ten sam wynik. Drugą konkurencją był rzut dyskiem. Najdalej  dyskiem rzucił Jakub Janeczko. Następnie był skok w dal i rzut oszczepem.  Najdłuższy skok oddał Kamil Kos a najmocniej władał oszczepem Kamil Skrzypacz. Przedostatnią konkurencją były zapasy. Najsilniejszymi i najwytrwalszymi zawodnikami w kategorii dziewcząt okazała się Karolina Bednarczyk a w kategorii chłopców Filip Bąk. Ostatnimi zmaganiami były wścigi rydwanów. Pierwsze miejsce zajął Przemysław Nieradka. Każdy ze zwycięzców zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknie wykonanym wieńcu laurowym.

Relacjonowała Marysia Hajdo

« Older posts