Skip to content

Zespół Szkół Ogólnokształcących

im. prof. Stanisława Bąka w Grębowie

Menu
  • Start
  • Szkoła
    • Ankieta
    • Rekrutacja
    • Kadra
    • Historia i patron
      • Historia
      • Patron
    • Pomoc pedogogiczno-psychologiczna
      • O nas
      • Strefa Rodzica
      • Strefa Uczennicy i Ucznia
      • Przepisy
      • Strefa naszej aktywności
      • Godziny dostepności – psycholog
    • Świetlica
    • Biblioteka
    • Godziny dostępności
    • Organizacje
    • Samorząd Szkolny
    • Rada Rodziców
    • WDŻ
      • WDŻ SP
      • WDŻ LO
  • Dokumenty
    • Deklaracja dostępności ZSO
    • Standardy Ochrony Małoletnich
    • Szkolny program wychowawczo-profilaktyczny
    • Dokumenty dla rodzica
      • Regulaminy
      • Wnioski
    • Dokumenty dla ucznia
    • Statuty Szkoły
      • Statut SP
      • Statut LO
      • Statut ZSO
  • Przetargi
  • Galeria
    • Galeria
    • Galeria 2021/2022
    • Galeria 2020/2021
    • Galeria 2019/2020
    • Galeria 2018/2019
    • Galeria stara
  • Projekty
    • Erasmus
    • Szkoła międzypokoleniowa
    • Laboratorium Przyszłości
    • Aktywna tablica
    • Klasa z drewna
  • Plan zajęć
  • Kontakt
  • RODO
Menu

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – uroczyste podsumowanie

Posted on 19 marca 2024

Dnia 19 marca 2024 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu czytelniczego Wielkiej Ligi Czytelników w klasach II – VI. Uczniowie, którzy dotarli aż do etapu półfinałowego to: Bartman Fabian, Chyła Aleksander, Drozd Dawid, Duda Amelia, Duda Wiktoria, Gorczyca Amelia, Gugała Kajetan, Kaczmarczyk Kamila, Kalist Karol, Komza Anna, Kut Lena, Nieradka Agata, Nitek Maja, Nogalska Lena, Obara Bartosz, Obara Mateusz, Rębisz Julia, Rębisz Zuzanna, Rokosz Gabriela,  Rutyna Milena, Rydz Ewa, Rzeźnicka Hanna, Saja Natan, Skóra Malwina, Surma Antonina, Śliwa Antoni, Śpiewak Martyna, Walczyna Kordian, Wasyl Jakub, Wrońska Ada, Wroński Dominik. Wszyscy otrzymali  nagrody książkowe, dyplom aktywnego czytelnika, ocenę celującą z języka polskiego oraz słodki upominek.

Drodzy Uczestnicy Wielkiej Ligi Czytelników!

Dziękuję za udział w etapie szkolnym i teście półfinałowym VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Każda przeczytana książka jest waszym sukcesem. W dobie sztucznej inteligencji niezwykle ważny jest rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci, a to można uzyskać czytając książki. W tym roku konkurs Wielka Liga Czytelników zgromadził prawie 15 tysięcy uczestników z całej Polski. Z naszej szkoły zgłosiło się 37 osób, z tego do etapu półfinałowego dotarło 31 uczniów z klas II – VI.

Za nami dwa etapy konkursu. Pierwszy – promujący wspólne czytanie w rodzinach. Jesteśmy przekonani, że wspólne chwile w rodzinach spędzone na czytaniu, procentują w wielu aspektach rozwoju dziecka. To bezcenny czas i największa nagroda!

Drugi etap – półfinał, to etap kwalifikacyjny. Eliminacje do finału ogólnopolskiego, które wzbudziły wiele emocji. Etap ten jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności czytania ze zrozumieniem i zapamiętywania. Kształtuje u uczestników, odpowiednio wspieranych przez nauczycieli i rodziców, niezwykle istotne cechy radzenia sobie z efektami swojej pracy – ze zwycięstwem i pozorną porażką.

Wszystkim uczestnikom i rodzicom gratuluję udziału w konkursie, każdej chwili spędzonej na wspólnym czytaniu. Cieszcie się z tego pięknego czasu i doceniajcie te chwile. Są ważniejsze niż materialne nagrody. Wszystkich uczestników, którzy nie awansowali do finału i ich rodziców zachęcam, aby tę pozorną porażkę przekuć w zwycięstwo. Świętujcie udział w konkursie. Mieliście okazję uczestniczyć w projekcie, który właściwie zrealizowany, dostarczył Wam motywacji do wartościowego spędzania czasu wolnego. Podjęliście wyzwanie, zdobyliście cenne doświadczenie, a brak awansu do ostatniego etapu nie oznacza porażki. Czytajcie nadal, a będziecie zwycięzcami.

Wszystkich uczestników,

w kategorii klas II – III:  Rutyna Milena, Obara Bartosz, Walczyna Kordian 

w kategorii klas IV – VI: Duda Amelia, Kut Lena, Rydz Ewa,

którzy awansowali do finału i ich rodziców zachęcamy, aby następny etap potraktować jako okazję do dalszego rozwoju. Pamiętajcie, że nie wynik jest najważniejszy. To działanie – czytanie, przygotowywanie się, współpraca i odpowiadanie na pytania – są istotnymi czynnikami rozwoju i główną nagrodą w konkursie.

Mistrzem Polski zostają WSZYSTKIE DRUŻYNY, które zdobędą od 90 do 100% punktów w teście finałowym, który odbędzie się 9 maja 2024 r.

Lucyna Skóra – koordynator szkolny konkursu WLC

Deklaracja dostępności

Archiwa

©2026 Zespół Szkół Ogólnokształcących | Design: Newspaperly WordPress Theme

Powered by
►
Necessary cookies enable essential site features like secure log-ins and consent preference adjustments. They do not store personal data.
None
►
Functional cookies support features like content sharing on social media, collecting feedback, and enabling third-party tools.
None
►
Analytical cookies track visitor interactions, providing insights on metrics like visitor count, bounce rate, and traffic sources.
None
►
Advertisement cookies deliver personalized ads based on your previous visits and analyze the effectiveness of ad campaigns.
None
►
Unclassified cookies are cookies that we are in the process of classifying, together with the providers of individual cookies.
None
Powered by