W dniach  11.06.2018 – 14.06.2018 odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyło 50 uczniów z ZSO w Grębowie. Nad ich bezpieczeństwem czuwało 4 opiekunów – wychowawców klas: p. A. Dul, B. Duma, J. Nieradka i L. Skóra. Każdy z 4 dni wycieczki wypełniony był bogatym programem, mnóstwem wrażeń i zachwytów służących poznaniu naszej pięknej stolicy. Ramowy program imprezy przedstawiał się następująco: Pierwszego dnia po spotkaniu z przewodniczką, p. Sarą odbyliśmy spacer ulicami Starego i Nowego Miasta. Podziwialiśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Oglądaliśmy Pałac Prezydencki i Belweder a także zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie spacerowaliśmy po Parku Łazienkowskim, by wreszcie udać się do miejsca naszego zakwaterowania w pięknym ośrodku „Pod Bażantem”. Obfity w doznania był także drugi dzień naszego pobytu. Po pysznym śniadaniu przybyliśmy na Plac Defilad a następnie po krótkiej wizycie w Złotych Tarasach wyjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Kolejną atrakcją była lekcja wychowania fizycznego w parku trampolin. Ten dzień zakończył się pobytem w Centrum Nauki Kopernik, po którym wróciliśmy na obiadokolację do naszego ośrodka. Trzeci dzień pełny był wzruszeń i romantycznych uniesień, ponieważ rozpoczęliśmy go wizytą w Żelazowej Woli, miejscu narodzin wybitnego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Następnie dotarliśmy do Łowicza, gdzie spacerowaliśmy po urokliwej Starówce i zwiedziliśmy piękną Bazylikę Katedralną oraz urokliwą i niepowtarzalną Arkadię, czyli park założony przez Helenę Radziwiłłową oraz Pałac w Nieborowie. Ostatniego dnia naszej wycieczki zwiedziliśmy muzeum Powstania Warszawskiego. Z pewnością obejrzeliśmy tu jedną z najciekawszych ekspozycji muzealnych w Polsce, będącą wzruszającą i przemawiającą do wyobraźni lekcją historii. Dużym przeżyciem  dla większości uczestników wycieczki był przejazd Metrem Warszawskim, którym dotarliśmy na nasz Stadion Narodowy, gdzie przeszliśmy Trasą Piłkarza, w czasie której obejrzeliśmy murawę stadionu, szatnię piłkarzy reprezentacji  i trybuny. Ostatnią atrakcją była wizyta w Pałacu w Wilanowie, gdzie w pięknych wnętrzach odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Z wizytą u króla”. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Grębowa.