W dniach 6 -10  września 2021 r. uczniowie klas VI, VII a i VII b pod opieką p. Sabiny Gortych, Joanny Nieradki oraz Jolanty Nieradki uczestniczyli w Zielonej Szkole w Kulce na Mazurach. Celem wyjazdu było zintegrowanie zespołów klasowych, rozwijanie samodzielności uczniów ich aktywności ruchowej i sprawności fizycznej oraz upowszechnianie się formy uczenia przez doświadczenie. Program zajęć  był bardzo urozmaicony, uczniowie brali udział w takich zajęciach jak: akcja integracja, wesołe laboratorium, kulkowe podchody, survival, graffiti oraz bitwa plemion. Swoją sprawność fizyczną mogli sprawdzić podczas wejścia na wieżę ze skrzynek, przemierzając park linowy czy  walk sumo i gry „piłka na  opak”. Zorganizowane zostało również ognisko, przy którym odkryliśmy talenty muzyczne naszych uczniów. Wybraliśmy się również na wycieczkę do Wilczego Szańca – kompleksu bunkrów, schronów i baraków w Gierłoskim lesie koło Kętrzyna. To największa i najbardziej rozpoznawalna kwatera polowa Adolfa Hitlera.  Mimo iż kwatera została wysadzona przez wycofujących się Niemców – jest największą atrakcją turystyczną odwiedzaną przez niemal ćwierć miliona turystów rocznie.  Bunkry wciąż kryją wiele zagadek i imponują swoimi rozmiarami oraz solidnością. To tutaj podejmowane były kluczowe decyzje przy zarządzaniu niemiecką machiną wojenną. Tu również miał miejsce jeden z wielu zamachów na życie Hitlera.Piękna pogoda, codzienne zajęcia ruchowe,  wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, jak również zdrowe posiłki i brak zasięgu sprawiły, że wszyscy  w dobrych humorach i pełni energii wrócili do domów.