W dniach 14 – 18 maja 2018 r. uczniowie klasy VI a i klas czwartych pod opieka p. Małgorzaty Janeczko i Barbary Bożek przeżywali niezwykłą bieszczadzką przygodę. Poznawali faunę i florę Bieszczadów oraz kulturę dawnych osadników Łemków i Bojków, nie zabrakło też rozrywki. Pierwszego dnia pod okiem trenerów „ubrani” w ogromne kule Bummper Ball rozgrywali  w 5 – cio osobowych drużynach mecz  piłki nożnej, a strzelanie gola w powietrznej bańce jest nielada wyzwaniem. Wyposażeni w busole, odbiorniki GPS, wykrywacze metali, poszukiwali skarbu. Po drodze rozwiązywali łamigłówki i zagadki logiczne i dzięki współpracy skarb odnaleźli. Uczestniczyli w festiwalu kolorów, zdobyli Górę Sobień i Małą Rawkę, zasmakowali odpoczynku w górskim schronisku. Na żywo i z bliska poznali imperatora bieszczadzkiej puszczy, czyli żubra w pokazowej zagrodzie w Muczem. Zwiedzali zaporę w Solinie i Myczkowcach, Misteczko Galicyjskie w Sanoku, a w nim liczne domy rzemielśników i przepiękne cerkwie. W hucie szkła „Sabina” w Rymanowie Zdroju sami wytapiali szklane ozdoby, a w Iwoniczu Zdroju kosztowali wód zdrojowych. Na koniec przy szantowej muzyce w deszczu i wietrzene odbyli rejs po Zalewie Solińskim. Późnym wieczorem w piątek zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do swoich domów, gdzie czekał na nich słodki sen.