W dniach 3 – 7. 06. 2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmych szkoły podstwowej uczestniczyli w Zielonej Szkole nad Morzem Bałtyckim. Każdy z 5 dni obfitował w niezwykle ciekawe wydarzenia. W drodze do Jastrzębiej Góry zatrzymaliśmy się w mieście Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedziliśmy najciekawsze zabytki Torunia. W trakcie pokazu w Bunkrze „Wisła” przenisiliśmy sie do czasów II wojny światowej. Mogliśmy skosztować tradycyjnych toruńskich pierników. Drugi dzień rozpoczęliśmy długim spacerem Lisim Jarem oraz wycieczką do słynnej Latarni Morskiej w Rozewiu. Odwiedziliśmy także Mierzeję Helską gdzie uczestniczyliśmy w karmieniu fok. Popołudnie spędziliśmy na plaży. Kolejny dzień naszego pobytu przeznaczyliśmy na zwiedzanie Gdańska. W Katedrze Oliwskiej wysłuchaliśmy koncertu organowego, zwiedzaliśmy Dwór Artusa, Bazylikę Mariacką. Niezwykłych wrażeń dostarczył nam pobyt w „Europejskim Centrum Solidarności”, gdzie właśnie w tych dniach świętowano 30 – lecie Okrągłego Stołu. W godzinach popołudniowych popłynęliśmy statkiem wycieczkowym „Czarna Perła” na Westerplatte. Czwarty dzień naszego pobytu przeznaczyliśmy na wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego. Tu mogliśmy podziwiać unikatowe ruchome wydmy, park wpisany na listę UNESCO. Popołudnie spedziliśmy nad morzem. Ostatni dzien wycieczki to zwiedzanie okrętu „Dar Pomorza”,  Akwarium Gdyńskiego, Sopockiego Mola oraz spacer piekną przedwojenną dzielnicą Sopotu. W ciagu całego pobytu dopisywała nam piękna pogoda i znakomite humory. Przeżycie tego wspaniałego tygodnia pełnego wrażeń umożliwili nam równiez sponsorzy: Urząd Gminy w Grębowie, Bank Spółdzielczy w Grębowie za co serdecznie dziękujemy. Opiekunami uczniów były p. Bożena Duma, Bożena Galiniak, Joanna Nieradka i Lucyna Skóra.