W dniach 21.05 -25.05 2018 r. grupa młodzieży z klas I LO i III Gimnazjum uczestniczyła w wycieczce  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu. Opiekunami grupy byli panowie Jerzy Babraj, Edward Kwapisz i Grzegorz Czerepak. Wspólnie z zaprzyjaźnionymi uczniami z Gimnazjum w Sokolnikach odwiedziliśmy południowych sąsiadów Polski.  Na trasie wycieczki zwiedziliśmy średniowieczną twierdzę Mateusa Czaka w Trenczynie oraz Czerwony Zamek. W stolicy Węgier podziwialiśmy fantastyczne Tropicarium-Oceanarium, budynek Parlamentu, Bazylikę św. Szczepana. Odbyliśmy rejs statkiem po Dunaju. W drugim dniu pobytu w stolicy Austrii – Wiedniu oglądaliśmy Muzeum Techniki.  Następnie w centrum – spacerowaliśmy  po zabytkowej części miasta podziwiając m.in.  Katedrę św. Szczepana, Graben z kolumną Dżumy, przejście przez Hofburg – całoroczną rezydencję  Habsburgów,  Ogród Różany z pomnikiem Sissi – małżonki cesarza Franciszka Józefa, Teatr Zamkowy, Ratusz Miejski oraz Parlament. Zjedliśmy pyszny obiad w restauracji serwującej regionalne potrawy. Był to Wiener Schnitzel, czyli rosół z krojonymi naleśnikami oraz tort Sachera. Trzecią stolicą naszego zwiedzania była Bratysława – stolica Słowacji : obejrzeliśmy Zamek Bratysławski, dzielnicę żydowską, Plac Hviezdoslava – słowackiego Mikołaja Reja, rynek starego miasta z zabytkowym Ratuszem i Pałacem Prymasowskim, kościół franciszkański, Bramę Michalską, Pałac Prezydencki, Katedrę koronacyjną św. Marcina. Wieczorem odbyła się dyskoteka dla wytrwałych. Cały 5-dniowy pobyt mieszkaliśmy w miejscowości Senec w hotelu „Zatoka”. Warunki lokalowe były doskonałe,  wspaniała kuchnia składająca  się z potraw słowackich. Wszyscy wróciliśmy zauroczeni pięknymi europejskimi stolicami.