7 lipca 2022 roku, w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury, odbył się wernisaż wystawy fotografii pana Radosława Delimaty (1972), absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego,  nauczyciela ZSO w Grębowie. Wydarzenie to zgromadziło wielu miłośników talentu autora, w tym liczne grono nauczycieli, przyjaciół i bliskich artysty. Swą obecnością uświetnił je także prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek z małżonką. Tytuł wystawy – „Zamyślenie” doskonale oddaje nastrój i problematykę pokazanych prac. Widać, że autora fascynuje natura, potrafi w niej dostrzec niepowtarzalne piękno, tajemnicę i nieskończoną potęgę, a jednocześnie łagodność, spokój i ukojenie, jakie może dać człowiekowi tylko bliskie obcowanie z przyrodą. W fotografiach pana Radosława wyczytać można niezwykłą wrażliwość i nieprzeciętną inteligencję jaką kieruje się ich autor w odbiorze, przetwarzaniu i kreacji świata. Emanują harmonią i skupieniem, świadczą o nieprzeciętnym talencie i duchowym bogactwie artysty, sprawiają, że chciałoby się je zatrzymać na zawsze. On sam, w krótkim wystąpieniu otwierającym wystawę wspomniał między innymi, że fotografując nie używa żadnych skomplikowanych sprzętów, nie stosuję specjalnej „obróbki” zdjęć. Stara się, by były jak najbardziej naturalne, wykorzystuje grę światła i cienia, pragnie uchwycić niepowtarzalną, ulotną chwilę rzeczywistości, by ukazać piękno. Jak każdy wybitny artysta, nigdy nie jest do końca zadowolony z efektu swej pracy, ciągle poszukuje, uczy się, zbiera doświadczenia i dąży do perfekcji. Serdecznie gratulujemy panu Radkowi dotychczasowych sukcesów i czekamy na następne. Jesteśmy niezwykle dumni mając w swym gronie tak wspaniałego człowieka! Wystawa fotografii Radosława Delimaty  pt. „Zamyślenie” trwać będzie w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury do 20 sierpnia 2022r.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do jej obejrzenia, naprawdę warto!