Uczniowie klasy V b w czasie lekcji historii pod okiem  p. Izabeli Pędziwiatr, przenieśli się do Grecji na górę Olimp. Przebrali się w charakterystyczne dla odgrywanych postaci stroje, a w rękach trzymali atrybuty bogów. Pokazali m. in. piękną Afrodytę, boginię miłości oraz Apolla. Pojawił się też gromowładny Zeus  i jego mądra oraz waleczna córka Atena. Wśród innych postaci prezentowanych przez dzieci warto wymienić  Hadesa. Uczniowie przeprowadzali wywiady z bogami. Wspaniale przygotowali prezentacje, stroje i atrybuty boskie. Jedna z grup nawet wykonała fragment ruin Partenonu znajdującego się na Akropolu. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i doskonale przygotowaną prezentacją  zawierającą wiedzę z zakresu mitologii. „Żywa lekcja” historii pozostanie na pewno długo w pamięci uczniów. Na dobre utrwali wiedzę, a także rozwinie zainteresowanie mitologią grecką i rolą jaką pełni ona w naszej kulturze. Słowa uznania należą się również rodzicom, którzy mocno zaangażowali się w realizację projektu i wraz z dziećmi przygotowali barwne stroje oraz rekwizyty.