W czwartek, 28 kwietnia 2022 r., gościliśmy w naszej szkole ukraiński zespół Czeremszyna” z Tarnopola. W czasie koncertu wysłuchaliśmy wiele współczesnych piosenek ukraińskich i polskich. Mieliśmy również możliwość poznania zabytkowego instrumentu ukraińskiego – bandury. Wojna w Ukrainie trwa już 64 dni, nasi wschodni sąsiedzi nieustannie imponują całemu światu bohaterską walką o niepodległość swojej ojczyzny. Rosyjska agresja staje się coraz bardziej brutalna, wojska Władimira Putina używają zabronionej przez międzynarodowe prawo broni i dopuszczają się haniebnych i brutalnych mordów na ludności cywilnej. Miliony ludzi uciekają przed wojennym piekłem między innymi do Polski, gdzie mogą liczyć na wsparcie i bezpieczeństwo. Nie sposób opisać ogromu ludzkiej tragedii, jednak nawet w tak dramatycznej sytuacji wiele osób pamięta o tym, że walczyć o normalność można na różne sposoby. Występujący zespół składał się z 5 osób, bardzo  podobał się naszym uczniom. Oklaskom i owacjom nie było końca.