13 czerwca uczniowie klas I i II Szkoły Filialnej w Zapoledniku wybrali się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt.”Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena jest jedną z najbardziej znanych i lubianych baśni.  Nowa, pobudzająca wyobraźnię adaptacja klasycznej opowieści Andersena wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek i rozbójników, zwierząt przemawiających ludzkim głosem, ale też przypomniała dzieciom, o potencjalnych zagrożeniach dla nich, ze strony obcych osób, we współczesnym świecie. Ta wzruszająca, ale i zabawna historia o nieustającej walce dobra ze złem, o sile przyjaźni, wierności i poświęceniu sprawiła uczniom ogromną przyjemność. Dzieci były zachwycone bajkową scenografią i pięknymi strojami oraz ciekawymi rekwizytami. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przedstawieniu klaszcząc i śpiewając piosenki wspólnie z aktorami. Mocno wczuwali się w rozgrywające się wydarzenia, próbując głośnymi okrzykami ostrzec bohaterów przed grożącymi im niebezpieczeństwami. Efektowne stroje, zabawne teksty, wesołe piosenki, efekty świetlne i dźwiękowe oraz kunszt aktorski nagrodzone zostały gromkimi brawami licznie zgromadzonych małych widzów. Pełni miłych i niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili do szkoły wciąż opowiadając o najciekawszych momentach spektaklu. Z niecierpliwością oczekują na następne przedstawienie.