W  dniu 2 października w ramach obchodów Dnia Chłopaka uczniowie klas drugich LO i klasy I LO pojechali  wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Krystyną Pliszką, Lucyną Skórą i Anną Dul do kina Helios w Stalowej Woli. Obejrzeli film  25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – polski dramat sensacyjny z 2020 roku w reżyserii Jana Holoubka, powstały na podstawie scenariusza Andrzeja Gołdy.  Film opisuje sprawę Tomasza Komendy, który niesłusznie został skazany za gwałt i zabójstwo 15-letniej dziewczyny na karę 25 lat pozbawienia wolności. Po 18 latach pobytu w zakładzie karnym prokuratorzy i policjant postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Żadna filmowa fikcja, nawet ta inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, nie jest w stanie zrelacjonować ogromu bólu, poniżenia i bezradności, jakie przez 18 lat towarzyszą za kratami osobie niesłusznie skazanej za bestialską zbrodnię. Trzeba więc ogromnego reżyserskiego wyczucia, by przejmującej historii nie zamienić mimowolnie w bezrefleksyjny maraton emocjonalnych tortur. W tę pułapkę na szczęście nie wpadł Jan Holoubek, który przypadek Tomasza Komendy opowiedział ze wstrząsającą w detalach precyzją, a zarazem z dojrzałością wytrawnego filmowca. Główne role w filmie zagrali: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Dariusz Chojnacki, Jan Frycz, Mikołaj Chroboczek, Andrzej Konopka, Julian Świeżewski, Magdalena Różczka.