26 września 2017 roku klasa VI a wraz z opiekunkami p. Małgorzatą Janeczko i Aliną Wójcik wybrała się do Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły. Centrum Natura 2000 znajduje się na terenie Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. Otacza go piękny park. Oczywiście wykorzystaliśmy ten piękny krajobraz i zrobilismy mnóstwo grupowych zdjęć. W pierwszej sali obejrzeliśmy akwaria, w których pływają ryby żyjące w Wiśle. Są to okonie, karpie, sumy, szczupaki, węgorze, piskorze oraz bolenie pospolite z rodziny karpiowatych. W centrum sali obejrzeliśmy wystawę przedstawiającą różne gatunki ptaków np. rybitwa rzeczna, zimorodek zwyczajny, bażant, sójka, orzeł bielik oraz ich gniazda. Największym zainteresowaniem cieszyły się dwa zaskrońce, które chowały się przed nami. Mogliśmy też zobaczyć ich skórę, którą niedawno zrzuciły. Następnie przeszliśmy do drugiej sali, w której znajdowały się zielniki zrobione przez starsze klasy  z naszej szkoły. W gablotach ułożone były różne kamienie szlachetne. Później obejrzeliśmy film pt. „Misja w puszczy”. Po projekcji filmu zagraliśmy w koło fortuny. Na zakończenie lekcji otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i zakładki. Naszym zdaniem lekcja była bardzo ciekawa. Przedstawione eksponaty zapadły nam w pamięć lepiej niż niejeden wykład przyrodniczy.

UCZNIOWIE KLASY VI A SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRĘBOWIE