9 listopada 2017 roku uczniowie klasy VI a wraz z swoją wychowawczynią panią Małgorzatą Janeczko i panią Barbarą Bożek udali się w podróż pociągiem do Lublina. Celem wyjazdu było odwiedzenie Centrum Spotkania Kultur, w którym działa Teatr im. J. Ch. Andersena. Po przyjeździe do Lublina pierwsze kroki skierowali do Zamku Królewskiego. Z baszty zamkowej obejrzeli wzgórza, na których położone jest miasto Lublin. Następnie udali się do teatru, w którym  zobaczyli sztukę pod tytułem „Czarodziejski flet Mozarta”. Tematyka spektaklu skupiała się wokół postaci Wolfganga Amadeusza Mozarta opisując jego młodzieńcze lat, marzenia artystyczne,  rodzinny Salzburg, tetrzyki marionetkowe, które wędrowały po Europejskich miastach. Po obejrzeniu sztuki i zwiedzeniu gmachu teatru, udali sie do parku trampolin „Mania Skakania”. Zmęczeni ale pełni wrażeń wrócili pociągiem do Stalowej Woli a następnie do swoich domów.