W ramach realizacji ścieżki patriotyczno – obywatelskiej uczniowie naszego liceum odbyli wycieczkę do Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej Im. Rodziny Ulmów w Markowej. Muzeum powstało z potrzeby „pokazania faktów – w dużej mierze nieznanych – wskazujących na udział Polaków w ratowaniu osób narodowości żydowskiej w warunkach, gdy ukrywanie Żydów przez Polaków było rygorystycznie ścigane i – w odróżnieniu od okupowanej zachodniej Europy – karane śmiercią”. Po muzeum oprowadzał nas przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał o tamtych tragicznych czasach. Wycieczka była również doskonałą okazją do integracji i lepszego poznania się, wzięli w niej bowiem udział uczniowie klasy I, II i III LO, którzy przez dwie godziny bawili się wspólnie w Jump World /parku trampolin/ w Rzeszowie. Jak zapewniają właściciele parku skakanie na trampolinie to niezwykłe doznania i rozrywka, która zachęca do zabawy nawet miłośników zwolnień z WF-u. Organizatorką wyjazdu była wychowawczyni klasy I LO Izabela Pędziwiatr oraz panie Beata Grzywacz i Lucyna Skóra.