Dzień 14 czerwca uczniowie klas drugich Szkoły Filialnej w Zapoledniku spędzili w Zamościu. W Manufakturze „Tęcza” mieli okazję poznać proces produkcji słodyczy z użyciem naturalnych składników. Każdy dla siebie, własnoręcznie wykonał smacznego, kolorowego i pachnącego lizaka. Następnie wraz z panią przewodnik odbyli dwugodzinny spacer po mieście, podczas którego mieli okazję poznać namiastkę historii  uroczego  Zamościa. Zwiedzili: Rynek Wielki, Ratusz, kamieniczki, bramy miejskie, fortyfikacje, bastiony, Katedrę, Rynek Wodny, Pałac Zamoyskich, pomnik założyciela miasta Jana Zamoyskiego, Akademię.  Po smacznym obiedzie, który zjedli w jednej z restauracji na starówce, wiele atrakcji czekało ich w Zamoyskim zoo. Z dużym zainteresowaniem obserwowali wszystkie zwierzęta, a wiele radości sprawiły im popisy małpek i lemurów. Dużo emocji wzbudziły też zwierzęta w terrariach i rybki w akwariach. Wolny czas dzieci spędziły na placu zabaw chłodząc się lodami  i orzeźwiającymi napojami. Nie mogło zabraknąć przyjemności podczas kupowania licznych pamiątek.  Wszyscy uczestnicy wrócili radośni i pełni wrażeń po udanej wycieczce.