Z okazji Dnia chłopaka klasa V a i b wybrały się do kina na film pt. ”Jak rozmawiać z psem” Seans zaczynał się o 9.00., więc było jeszcze trochę czasu, aby kupić coś do picia i jedzenia. W sali kinowej zajęliśmy wygodne miejsca i czekaliśmy na projekcję filmu. W czasie seansu panowała na sali cisza i zainteresowanie fabułą filmu, którego głównym bohaterem był Oliver. Geniusz technologiczny, który miał przyjaciela psa o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wiedział co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczekał. Jednak pewnego dnia to się zmieniło, kiedy Oliver przeprowadził eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Jednak niebezpieczeństwo czyha za rogiem i na trop chłopca i jego psa wpada bezwzględny naukowiec, który pragnie posiąść tajniki telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji i wówczas zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni, która pokona wszystkie przyziemnie problemy. Film podobał się wszystkim uczniom i wywarł wrażenie. Po seansie udaliśmy się autokarem do McDonalda a następnie wróciliśmy do domu. W drodze powrotnej z kina uczniowie śpiewali różnorodne piosenki i prowadzili dyskusje na temat filmu, który nakłonił każdego do myślenia. Opiekunami klas byli: Barbara Nowak, Bożena Duma i Joanna Kozieł.