Dnia 13 listopada 2019 r. uczniowie klasy VIII a i VIII b pod opieką   wychowawczyń Małgorzaty Janeczko i Izabeli Pędziwiatr wybrały się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Wyjazd został zorganizowany wspólnie z Szkołą Podstawową w Wydrzy. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów oraz integracja ósmoklasistów. Na początku uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, na których zapoznały się z produkcją  miedzi. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych człowieka (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie), które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Na przygotowane  wystawy składało się wiele stanowisk multimedialnych  i mechatronicznych, którymi każdy mógł się pobawić, można było zmierzyć  przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko.  Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy  znalazł tam coś dla siebie. Następnym punktem programu był Święty Krzyż, wejście do bazyliki i obejrzenie gołoborzy pasma Gór Świętokrzyskich.