W dniu 7.06.2018 r. klasa IV a i c wraz z wychowawczyniami p. G. Szwed i p. E. Idec oraz z p. A. Dul uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Bochnii. Kopalnia soli Bochnia jest najstarszą na ziemiach polskich kopalnią soli kamiennej działającą nieprzerwanie od 1248 r. Niezwykła sceneria i unikatowość bocheńskiej kopalni w skali świata zostały docenione przez ekspertów z Komisji Światowego Dziedzictwa UNESCO – 23 czerwca 2013 r. zapadła decyzja o dopisaniu bocheńskiej żupy do tej prestiżowej listy. Zwiedzanie kopalni w której uczestniczyli nasi uczniowie pozwala dobrze poznać sposoby dawnej techniki wydobywczej. Specyficzny nastrój „surowych” lecz przez to tchnących autentyzmem podziemi, zdaje się przenosić zwiedzających w odległe stulecia. Stare wyrobiska – prawdziwy podziemny labirynt pod miastem dostarczają także niezrównanych wrażeń estetycznych. Czwartoklasiści byli pod urokiem podziemnej ekspozycji multimedialnej, która sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczną się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowi niecodzienną lekcję historii. Po zwiedzaniu nasi uczniowie 250 m pod ziemią w Restauracji Wyżne zjedli obiad, zrelaksowali się w podziemnym placu zabaw i boisku po czym wyjechali windą szybową na powierzchnię. Zmęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni bezpiecznie wrócili do Grębowa.