22 czerwca uczniowie klas I a, I b i II b  Szkoły Filialnej w Zapoledniku wybrali się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego i Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej. Uczniowie zwiedzili rezydencję magnacką w Baranowie Sandomierskim, nazywaną niegdyś „małym Wawelem” i podziwiali architekturę zamku.Małych turystów zachwyciły  piękne sale, okrągłe baszty, renesansowe schody i dziedziniec z krużgankami. Wokół zamku dzieci podziwiały ogród w stylu francuskim z fontannami i park, w którym w pobliżu oranżerii znaleźli wspaniałe miejsce na wypoczynek. Uczniowie zwiedzili też Park Etnograficzny i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, gdzie  miały możliwość poznania kultury Lasowiaków, zobaczenia jak kiedyś mieszkali ludzie na wsiach w tym regionie i czym się zajmowali. Po zwiedzaniu był czas na zakupy w sklepie z pamiątkami i wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Oczywiście nie zabrakło pysznego obiadu w restauracji „Magnackiej”, wizyty w McDonald, pięknej pogody i dobrego humoru. Pełni wrażeń, wzruszeń i niezapomnianych wspomnień dzieci wróciły pod skrzydła rodziców.

                                                                              Opiekunowie: Anna Rędzia, Renata Sabat,  Aleksandra Dul, Zuzanna Szymula, Klaudia Kotwica