W maju uczniowie Szkoły Filialnej w Zapoledniku wybrali się do Stalowej Woli na przedstawienie teatralne organizowane przez Teatr Artenes. Spektakl pt. „Czarodziejskie słowa” dotyczył wielopłaszczyznowej edukacji i wychowania dzieci. Bohaterką spektaklu była Księżniczka, na którą długo czekali Król i Królowa. Jej narodzinom towarzyszyła tajemnicza przestroga (jeśli przed swoim ślubem trzykrotnie obrazi kochających ją ludzi to ściągnie na siebie nieszczęście). Czas płynie, Księżniczka była otoczona miłością i dostatkiem. Jednakże nie doceniała tego co miała. Stała się nieposłuszna i rozkapryszona, a po przybyciu na dwór Księcia (starającego się o jej rękę), trzykroć obraziła najbliższych. Przestroga się spełniła. Księżniczka trafiła do ubogiej chatki w czarodziejskim lesie, gdzie mieszka w ubóstwie i musiała ciężko pracować. Poniewczasie zrozumiała swoje błędy i serdecznie ich żałowała. Aby odzyskać bliskich poprosiła o pomoc dobrego czarodzieja (brata Królowej) i przyjaciela rodziny. Księżniczka musiała przejść trzy próby, w których pokonać trzeba było Zbója, Czarownicę i Smoka. Zwycięstwo w tych zmaganiach umożliwiło jej dobre serce i magiczne zaklęcia, którymi okazały się słowa (proszę, dziękuję i przepraszam), których Księżniczka wcześniej nie uznawała. W ten sposób, dzięki swojej odwadze i dobroci odzyskała wszystkich, których kochała. Księżniczka przypomniała dzieciom o bezcennej wartości czarodziejskich słów.