Uczniowie Szkoły Filialnej w Zapoledniku uczestniczyli w spektaklu  pt. ,,Przygody Kota –Mądrość pokoleń” w wykonaniu Teatru wrocławskiego In-Art. Akcja przedstawienia rozgrywa się tuż przed nadejściem zimy w spokojnym, wiejskim gospodarstwie, które zostaje zaatakowane przez myszy. Zwierzęta z zagrody boją się, że szkodniki zjedzą wszystkie zapasy, a gospodarz za całą sytuację wini swojego kota Bonifacego. Stary kot musi opuścić swój zapiecek. Gospodarz na jego miejsce przywozi młodego kota Filemona. Zwierzęta z podwórka nazywają go ,,Filutkiem”. Jest on typowym kotem kanapowym, który nawet nie wie jak wyglądają myszy. Koty wyruszają do lasu do mądrej sowy po radę, jak pozbyć się gryzoni z gospodarstwa. W lesie, żeby przeżyć, koty muszą współpracować ze sobą pomimo dzielącej ich różnicy pokoleń. Po wielu przygodach bohaterowie spotykają wreszcie sowę. „Przygody kota…” to mądra i pouczająca baśń. Przedstawione przygody Bonifacego i Filemona przekonały dzieci, że pokolenia mogą i powinny się uczyć od siebie nawzajem. Uczniowie z zapartym tchem oglądali występy aktorów. Uwagę przykuwały barwne kostiumy bohaterów.  Na twarzach uczniów gościł uśmiech i radość.