W dniu 28.03.2022r. w naszej szkole zjawili się zaproszeni goście z  Komendy Policji w Tarnobrzegu. Starszy Aspirant Stanisław Ciba oraz Aspirant Sztabowy Rafał Szymański. Policjanci przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w klasach VII – VIII  Szkoły Podstawowej. Funkcjonariusze omówili zagadnienia dotyczące  cyberprzestępczości oraz zagrożenia w sieci. Uczniowie dowiedzieli się jakie mogą być pułapki związane są z światem wirtualnym i przesyłaniem informacji za pomocą internetu. Policjanci przekonywali uczniów, aby dbali o  swoje bezpieczeństwo i zwracali uwagę na odpowiedzialność wynikającą z zamieszczania w sieci własnego i cudzego wizerunku. Uczniowie dowiedzieli się także, czym są: przemoc i agresja oraz jakie zachowania świadczą, iż jesteśmy ich świadkami. Policjanci przypomnieli wszystkim również o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegali także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. W trakcie wizyty zaciekawieni uczniowie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami oraz że należy się im stanowczo przeciwstawiać.

Pedagog szkolny