10 listopada 2017 r. społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Grębowie uroczyście obchodziła 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, po 123 latach niewoli. W tym roku obchody miały szczególny charakter, gdyż gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli uczniów z pobliskich szkół w Krawcach i Wydrzy, wraz z opiekunami. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie prowadzący uroczystość Dominika Wasilewska i Norbert Cygan w referacie przedstawili historię dążenia Polaków do niepodległości z jej szczęśliwym finałem w roku 1918, kiedy to naczelnikiem odrodzonego państwa został Józef Piłsudski. W referacie była też mowa o ogromnym znaczeniu zwycięztwa Polaków w wielkiej bitwie z Rosją, która przeszła do historii pod nazwą „Cudu nad Wisłą”. Na część artystyczną złożyło się wykonanie przez poszczególne klasy przydzielonych wcześniej znanych pieśni patriotycznych. Podniosły charakter Święta Niepodległości podkreślał galowy strój wszystkich uczniów oraz biało – czerwone kotyliony, które każdy miał przypięte. Dalszą część obchodó stanowił Marsz Niepodległości ulicami Grębowa, w którym maszerowali uczniowie i nauczyciele niosąc biało – czerwone flagi i baloniki. To była piekna lekcja patriotyzmu i historii dla społeczności szkolnej a także mieszkańców Grębowa. Całośc uroczystości została przygotowana pod kierunkiem pań: Marty Dul, Bożeny Dumy, Elżbiety Idec, Izabeli Pędziwiatr i Grażyny Szwed.