W bieżącym roku szkolnym czworo uczniów klasy VII b: Maria Hajdo, Ewelina Janeczko, Igor Peret i Aleksandra Serafin przystąpiło do V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” pod hasłem „Zjednoczeni w różnorodności- Wszyscy ludzie są braćmi”. Organizatorami kolejnej już edycji były: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli przy współpracy Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia związane z Rzeczpospolitą Obojga Narodów i jej różnorodnością jak również tematyką zielonej Europy – ochroną klimatu. Ponadto uczestnicy musieli się wykazać ogólną wiedzą o krajach Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem: Francji, Chorwacji, Hiszpanii, Włoch. Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie  uczniowie zmierzyli się z tabelą: „Poznaj  kraje Unii Europejskiej i śródziemnomorskie” oraz dwoma pracami pisemnymi na wybrane tematy z historii. Okazało się, że prace wszystkich 4 uczestników zyskały uznanie w oczach jury i zakwalifikowali się do II etapu konkursu. Życzymy im dalszych sukcesów, radości z osiąganych wyników i niesłabnącego zapału do dalszej pracy.

Izabela Pędziwiatr