W weekend 10 – 12 grudnia 2021 miał miejsce finał tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki – prezenty były dostarczane do rodzin. Procedura przekazania paczek wygląda tak, że darczyńcy przywożą oznaczone kodem rodziny pakunki do magazynu, a następnie wolontariusze zawożą je rodzinie. Nasza rodzina wyraziła zgodę na odwiedziny, więc po załatwieniu formalności w magazynie wraz z wolontariuszką udaliśmy się do rodziny.
Spotkanie było pełne emocji, zarówno ze strony obdarowanych jak i darczyńców.
Oto jak opisują je wolontariuszki – uczennice LO:

Naprawdę jestem z nas wszystkich dumna, to niesamowite, że tak wiele osób zaangażowało się w pomoc. Każdy, kto dowiedział się o akcji dokładał swoją cegiełkę, z których później zbudowaliśmy coś wielkiego dla tej rodziny, co dało im nadzieję na lepsze życie.
Cieszę się, że mogłam zobaczyć radość na ich twarzach. Gdy ujrzeli te wszystkie paczki nie wiedzieli co powiedzieć, ale nie musieli mówić gdyż cała wdzięczność była wypisana na ich twarzach. Dzieciaki miały ogromną frajdę z odpakowywania paczek, szukania tej właściwej, w której jest ich wymarzony prezent. Młodszy chłopak po zobaczeniu roweru bez zastanowienia wsiadł by go wypróbować.
To było wspaniałe doświadczenie widzieć, że spełniliśmy ich marzenia. Warto pomagać! 

Szlachetna paczka minęła nam w mgnieniu oka. Wszyscy bardzo przyłożyli się do pomocy rodzinie, dzięki czemu uzbieraliśmy ogromną liczbę rzeczy, którą zapakowaliśmy w 100 paczek! Gdy odwiedziliśmy rodzinę na twarzach chłopców było wypisane szczęście jak i podekscytowanie. Młodszy chłopiec jak tylko zobaczył rower od razu ruszył by go przetestować. Chłopcy szukali swoich prezentów w kartonach i gdy tylko je znaleźli byli tak bardzo szczęśliwi. Małą dziewczynkę urzekł miś, którym od razu zaczęła się bawić. Super doświadczeniem było odwiedzić tę rodzinę i wręczyć im paczki!

Te cztery tygodnie minęły bardzo szybko. Zbieranie wszystkich produktów oraz wielka pomoc uczniów i rodziców przyniosły zadziwiające skutki – łączną kwotę paczki oszacowaliśmy na 12 tyś. Udało nam się zapewnić wszystko, a nawet więcej niż rodzina potrzebowała. Widok chłopców odpakowujących prezenty wywoływał u nas duży uśmiech, który nie mógł zejść z twarzy.

Nasza Szlachetna Paczka powstała dzięki życzliwości i wsparciu ponad tysiąca osób. Rodzina otrzymała wszystkie potrzebne artykuły: żywność, chemię, odzież, obuwie, pościel, ręczniku, artykuły szkolne, odkurzacz, monitor do komputera. Dodatkowo udało się kupić prawdziwe świąteczne prezenty takie jak zabawki, rower, rolki czy gra komputerowa. Pozostałe pieniądze zamieniliśmy na kartę prezentową do supermarketu.

W Paczkę włączyły się:
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie,
Szkoła Filialna w Zapoledniku,
Szkoła Podstawowa w Krawcach,
Szkoła Podstawowa w Zabrniu.
Paczkę dostarczyliśmy rodzinie dzięki pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Grębowie.

W imieniu obdarowanej Rodziny bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Paczki. Dziękuję za okazane serce, za wrażliwość na potrzeby innych, za zrozumienie i hojność. Licealistom dziękuję za trud włożony w organizację i przeprowadzenie całej akcji.

Dagmara Lipińska