Szlachetna paczka – akcja mająca pomóc najbiedniejszym rodzinom, w której udział może wziąć każdy. Niewielu zdaje sobie sprawę z warunków, w jakich żyją ludzie z naszego otoczenia – co 6. rodzina żyje bez łazienki, a wielu z nich nie stać na podstawowe artykuły spożywcze.
W tym roku ponownie do akcji włączyła się klada III LO z ZSO w Grębowie.
Wybrana przez nich rodzina to małżeństwo wychowujące pięciu synów w wieku od 4 do 12 lat. Spokój i radość zaburzyła choroba ojca dzieci, pana Henryka, u którego kilka lat temu wykryto nowotwór złośliwy. Koszty związane z leczeniem i niemożność podjęcia pracy przez niego spowodowała braki finansowe, nie pozwalające na godne życie rodziny i wychowania dzieci. Są to ludzie niezwykle skromni i bezinteresowni, a ich potrzeby obejmują rzeczy, które dla wielu z nas są czymś naturalnym – żywność, środki czystości czy pościel.
Z uwagi na potrzeby siedmioosobowej rodziny doceniamy każdą pomoc.
W czwartek 30 listopada będziemy chodzić po klasach w celu ogłoszenia szczegółów dotyczących akcji – klasom które będą chciały wziąć udział, przydzielimy kategorie produktów, które są potrzebne.
Naszym celem jest zaangażowanie uczniów z naszej szkoły, ich rodziców i nauczycieli.
Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy!!!