Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, którzy w poniedziałek 2 października 2017r. uczestniczyli w imprezie plenerowej na placu szkolnym. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanego przez p. Beatę Urbaniak – opiekunkę SU SP w naszej szkole było ognisko,w którym dzieci i ich rodzice piekli ziemniaki i kiełbaski. Poza tym uczniowie zapoznali się z ,,Bajką o Ziemniaku”, z której w interesujący sposób dowiedzieli się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski. Przyswoiły sobie również wiele ciekawostek i informacji na temat ziemniaka: jego różne nazwy. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi rzucanie ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, sadzenie ziemniaków. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności uczniów, rodziców i nauczycieli, propagowania zdrowego stylu życia, a wymarzona, słoneczna pogoda była dodatkowym atutem tych miłych, wspólnych chwil na świeżym powietrzu.

Zakończeniem święta było podziękowanie organizatorów wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę, koleżeńską postawę oraz degustacja pysznych pieczonych ziemniaków.