Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, którzy we wtorek  15 października 2019 r. uczestniczyli w imprezie plenerowej na placu przy boisku szkolnym. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” zorganizowanego przez Panie: Beatę Urbaniak, Annę Dul i Joannę Nieradkę  – opiekunów SU w naszej szkole było ognisko, w którym dzieci i ich rodzice piekli ziemniaki i kiełbaski. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, nasi uczniowie z twarzami pełnymi uśmiechów i zadowolenia, brali udział w różnych konkurencjach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Było między innymi rzucanie ziemniakiem do celu, slalom z ziemniakiem na drewnianej łyżce, sadzenie ziemniaków, bieg w workach na ziemniaki oraz wiele innych konkurencji sportowych. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności uczniów, rodziców i nauczycieli, propagowania zdrowego stylu życia, a wymarzona, słoneczna pogoda była dodatkowym atutem tych miłych, wspólnych chwil na świeżym powietrzu. Zakończeniem święta był wspólny taniec „ Belgijka” oraz podziękowania organizatorów wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, miłą atmosferę, koleżeńską postawę oraz degustacja pysznych pieczonych ziemniaków.