Każdy z nas co roku obchodzi swoje święto. Takie święto mają również szkoły i właśnie z tej okazji 30 listopada odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci naszego patrona . Profesor Stanisław Bąk, bo nim tu mowa to wybitny syn ziemi grębowskiej. Jego postać i działalność naukową przybliżyli nam Gabriela Kopała i Paweł Flis, którzy prowadzili całą uroczystość. Pamięci profesora poświecony był również wiersz odczytany przez Marię Żaczek i Adama Barnasia a napisany przez tutejsza poetkę panią Stanisławę Mróz. Druga część akademii dotyczyła lasowiackich zwyczajów i obrzędów. Młodzież z klasy II c/G opowiedziała o andrzejkowych wróżbach a następnie przedstawiła kilka scen z ludowego wesela, któremu nasz patron poświęcił jedną ze swoich prac. Nasi artyści występowali w pięknych ludowych strojach, dzięki czemu widzowie mogli lepiej wczuć się w atmosferę tamtych czasów. Akademia urozmaicona była pięknym śpiewem ludowych piosenek i przyśpiewek, na które żywiołowo reagowali widzowie. Z sali słychać było głośny śpiew, wtórujący aktorom. W trakcie drugiej akademii miało miejsce podniosłe wydarzenie, jakim było przekazanie sztandaru szkoły przez maturzystów młodszym kolegom. Nowy poczet sztandarowy tworzą: Bednarczyk Patrycja, Drelich Patrycja, Szymon Kułaga. W trakcie spotkania roztrzygnięto konkurs plastyczny „Kocham rośliny i zwierzęta” organizowany przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca: Amelia Stadnik, klasa IV a II miejsce. Wyróżnienia otrzymały Wioletta Wilk, klasa IV c i Oliwia Skrzypacz z klasa V a. Opiekunem uczennic była pani Alina Wójcik. Uroczystość Święta Szkoły przygotowały panie: Agnieszka Dec, Bożena Galiniak, Beata Grzywacz, Beata Urbaniak. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy III c, III a gimnazjum oraz pani B. Galiniak.