Co roku, na całym świecie w pierwszy piątek października obchodzony jest „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Ta międzynarodowa akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie jak jest niezbędna w codziennym życiu. Z tej okazji uczniowie klasy V SP na lekcji wychowawczej przygotowali koszulki, na których umieścili działania sprawiające im największą trudność w zapamiętaniu. 2 października klasa V ubrana w „tabliczkowe koszulki” przystąpiła do 60 – sekundowego egzaminu online z Tabliczki Mnożenia i Dzielenia. Test online rozwiazywali również uczniowie klasy VI a. Wszyscy, którzy poprawnie rozwiazali test otrzymali pamiatkowe „Dyplomy Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Poprzez to „matematyczne święto” chcemy propagować zasadność tabliczki mnożenia i mamy nadzieję, że wejdzie ono na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Akcję przygotowała i przeprowadziła p. Joanna Nieradka.