Robotyka to kompleksowy program nauki robotyki dla dzieci oparty o zestaw klocków z serii LEGO Education, podzielony na kilka poziomów zaawansowania. Uczniowie klas I-III wcielili się w rolę inżynierów, konstruktorów i programistów zdobywających wiedzę z zakresu budowania i programowania robotów. Zajęcia odbywały się w atmosferze zabawy, gdzie dzieci niepostrzeżenie poznawały zagadnienia z matematyki, fizyki, mechaniki i informatyki. Zajęcia miały charakter typowo praktyczny, rozwijający kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Na zajęciach wprowadzano w ruch roboty z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO. Zajęcia z robotyki przebiegały w małych grupach i pozwalały każdemu uczestnikowi samodzielnie korzystać z robotów. Instruktorzy sprawdzali poziom wiedzy uczniów dotyczący poszczególnych robotów. Zajęcia z robotyki dały uczniom mnóstwo radości i satysfakcji.