Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie szkół podstawowych. Udział w nich wymaga od ucznia – jak i przygotowującego go nauczyciela – zaangażowania i wielu godzin pracy.

W listopadzie 2020 r. troje  uczniów  reprezentowało naszą szkołę podczas I etapu Kuratoryjnego Konkursu z Języka Angielskiego. Do II etapu – rejonowego, który odbył się w styczniu 2021 r. przeszła już tylko Karolina Szczepańska z  klasy 8 a, która  mimo trudów związanych z pandemią zakwalifikowała się również do ostatniego – III etapu wojewódzkiego tegoż konkursu. Warto wspomnieć, że wszyscy uczestnicy ostatniego etapu prezentują zakres wiedzy i umiejętności odpowiadający  poziomowi C 1 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego: Common European Framework of Reference for Languages, a ponadto wymagana jest znajomość treści wielu lektur.

Już teraz gratulujemy Karolince i trzymamy kciuki, życząc powodzenia, dalszych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu i poszerzaniu swojej wiedzy! Opiekunem uczennicy jest nauczycielka języka angielskiego p. Beata Urbaniak.

Karolina uczestniczyła także w II etapie rejonowym konkursu z chemii pracując z panią Agnieszką Dec.

Warto również wspomnieć o dwójce uczniów Marysi Hajdo i Igorze Perecie z klasy VII b szkoły podstawowej, którzy zakwalifikowali się do II etapu rejonowego konkursu z historii. Uczniów prowadziła i przygotowywała pani Izabela Pędziwiatr.