Już po raz 27. wyruszyliśmy posprzątać naszą małą ojczyznę czyli najbliższą okolicę. W tym roku sprzątania podjęły się klasy VII a, VII b i VI b pod opieką swoich wychowawczyń p. Grażyny Szwed, Marty Dul i Barbary Bożek. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać! Tegoroczna akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. W czasie Wielkiego Sprzątania we wrześniu zachęcamy, inspirujemy i motywujemy do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe; do jego redukcji z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania i do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych.