W dniu 12 grudnia 2018 roku w Szkole Filialnej w Zapoledniku odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega. Temat przewodni brzmiał „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” Strażak wyjaśnił co to jest „czad”? i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka. W programie przedstawił:

  • Objawy zatrucia czadem
  • Jak właściwie przekazać istotne informacje w przypadku pożaru?
  • Rodzaje pożarów
  • Numery alarmowe
  • Przyczyny i źródła pożarów
  • Statystyki dotyczące rannych w pożarach i ilość pożarów w 2018 roku.

Uczniowie klas 1-3 zostali zapoznani z zasadami prawidłowego zachowania się w sytuacji pożaru. W trakcie spotkania dzieci chętnie zabierały głos. Utrwaliły numery alarmowe. Strażak zaprezentował również kilka filmów, które pokazywały jak skutecznie i bezpiecznie ugasić pożar. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.