W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi naszą szkołę odwiedził przedstawiciel komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Spotkanie odbyło się w małej sali gimnastycznej. Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. W trakcie spotkania Pan strażak przestrzegał uczniów przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych akwenach i ciekach wodnych, na drogach lub w ich pobliżu oraz o sposobach alarmowania służb ratowniczych. Omawiana była również tematyka związana z udzielaniem pierwszej pomocy. Poruszane były tematy związane z bezpiecznym przebywaniem w domu, w którym również mogą zdarzyć się sytuacje niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia.  Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie wymierny efekt, a dzieci i młodzież ferie zimowe spędzą w miły i bezpieczny sposób.