Ferie zimowe to czas relaksu i odprężenia. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów,  przybyła do naszej szkoły  Pani Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.  Spotkanie poświęcone było przede wszystkim sprawom związanym z bezpieczną zabawą podczas zimowej przerwy. Pani Policjantka przestrzegała przed zagrożeniami wynikającymi z zabaw w miejscach niedozwolonych, organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi. Mówiła o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w pobliżu jezdni, o wchodzeniu na kruchy lód. Zwracała szczególną uwagę na poruszanie się po drogach publicznych po zapadnięciu zmroku i prosiła uczniów o to, żeby nosili odblaski,   co wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Policjantka poinformowała o sposobach zachowania się i wzywania pomocy w przypadku nagłych wypadków.  Uczniowie klas I –III cały czas aktywnie uczestniczyli w dyskusji z panią Policjantką, co świadczyło o zainteresowaniu tematem.