W poniedziałek 15 czerwca uczniowie liceum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie udali się na niezapomnianą trzydniową przygodę w Bieszczadach. W wyprawie wzięło 40 uczestników. Ośrodkiem docelowym była malownicza, cicha miejscowość Zwierzyń, położona 7km od Soliny.

Zanim uczniowie  dotarli do ośrodka wypoczynkowego,  już w czasie podróży przystąpili do realizacji programu wycieczki szkolnej. I tak w Rymanowie  zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego ,,Sabina”. Licealiści poznali proces tworzenia szkła artystycznego i zachwycili się szklanymi arcydziełami ich twórców.  Nieco później wiele radości i niezapomnianych wrażeń dostarczył naszym podopiecznym i ich opiekunom spływ pontonowy w otoczeniu dzikiej przyrody doliną Sanu,  zakończony ogniskiem na brzegu z regionalnymi kiełbaskami.

Wieczorem uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat zdrowego stylu życia. Podsumowaniem była praca w grupach prezentująca zgubne skutki alkoholu, papierosów i narkotyków.

W kolejnym dniu wycieczkowicze  mogli sprawdzić swoją kondycję. Wyprawę na Połoninę Caryńską rozpoczęli z Przełęczy Wyżniańskiej i zielonym szlakiem, przechodząc przez łąki, las zdobyli grań Połoniny, skąd mogli podziwiać  malownicze widoki krajobrazu górskiego.

Z kolei ze wzgórza Kiczerka w Polańczyku  podziwiali meandry Jeziora Solińskiego i ,,zielona wzgórza nad Soliną”. Odbyli też spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej .

Niezapomnianym przeżyciem okazał się  turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball, bitwa kolorów czy gra terenowa.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył młodzieży szkolnej wielu wrażeń i pozytywnych emocji. Nauczył samodzielności, samokontroli i samooceny. Każdy z uczestników miał szansę pokazać się z jak najlepszej strony. W trakcie zajęć uczniowie poznali swoje słabe i mocne strony.

Czas minął  bardzo szybko i choć ciężko było  wyjeżdżać z malowniczych gór, do domu uczniowie wrócili uśmiechnięci, zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń no i oczywiście z nowymi przyjaciółmi, z którymi będą wspominać zieloną szkołę w Bieszczadach.

Zdjęcia z wycieczki pod linkiem:
https://tiny.pl/9z184

Opiekunowie:

Krystyna Pliszka
Zuzanna Szymula
Grzegorz Czerepak
Radosław Delimata