13 czerwca uczennice klasy III gimnazjum przedstawili swoim młodszym koleżankom i kolegom  z klas IV-VII Szkoły Podstawowej sztukę teatralną pt. „Porcelanowa laleczka”.  Jest to opowieść o nastolatkach, ich przyjaźni, pierwszej miłości, zazdrości i … odchudzaniu, które dla jednej z bohaterek o mały włos nie skończyło się tragicznie. Na szczęście udało się ją uratować. Zagrana sztuka była przestrogą przed niezdrowym odchudzaniem, braniem tabletek niewiadomego pochodzenia  i z nielegalnych źródeł, przed fałszywą przyjaźnią. Uczniowie świetnie wcielili się w swoje role i zadbali o dekoracje i rekwizyty. Aktorami były: Aleksandra Stadnik, Izabela Drozd, Karolina Paradiuk,  Katarzyna Smykla (klasa III „a”), Zuzanna Matyka, Katarzyna Bajkowska (klasa III „b”), Maria Żaczek (klasa III „c”). Przy zmianie dekoracji pomagali im: Jakub Dryka i Mateusz Stadnik (z klasy III „a”). Sztuka bardzo się podobała i aktorzy otrzymali huczne brawa.  Nad całością przedstawienia czuwała p. Beata Grzywacz.