Na podsumowanie pracy na lekcji matematyki 9 listopada 2021 r. uczniowie klasy IV b udali się na wycieczkę do piekarni Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Grębowie, gdzie wypiekany jest tradycyjny chleb na zakwasie, bułki i wypieki słodkie. Na zajęciach wyrównawczych z matematyki uczniowie poznawali proces powstawania „bochenka chleba” i różne obliczenia z tym związane. Już w progu piekarni przywitała nas pani kierownik, która opowiedziała o poszczególnych fazach wypieku chleba. Uczniowie obserwowali na żywo etapy powstawania chleba. Nie obyło się również bez obliczeń matematycznych: ile mąki trzeba zużyć aby upiec chleb dla całej gminy, jak podzielić ciasto, ile worków mąki wsypać do maszyny wyrabiającej ciasto. Hitem stała się waga platformowa, na której dzieci ważyły się grupkami, jak również waga szalkowa z odważnikami, za pomocą których ważyli małe przedmioty. Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali pyszne rogale. Wyjście do piekarni zorganizowały panie: Joanna Nieradka i Wanda Kolano.