21 czerwca 2018 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum po raz ostatni spotkali się na uroczystej akademii pożegnalnej. Została ona przygotowana przez młodszych kolegów i koleżanki z klas drugich. Wzięli w niej udział dyrekcja szkoły, wychowawcy i nauczyciele. Trzecioklaści w krótkim przemówieniu pożegnali się z rówieśnikami i nauczycielami. Podziękowali za trzy lata wspólnej pracy, za życzliwość, zrozumienie i uśmiech. Dyrektor szkoły Krystyna Chmura również skierowała wiele ciepłych słów w kierunku absolwentów, życząc im wielu sukcesów i dobrych wyborów życiowych. Do tych słów przyłączył się Wójt Kazimierz Skóra obecny na uroczystości. Następnie Pani Dyrektor wręczyła wyróżniającym się w nauce i zachowaniu uczniom Dyplomy. Druga część spotkania została poprowadzona przez uczniów klas drugich. W trakcie przedstawienia drugoklaści przekazali wiele cennych wskazówek swoim starszym kolegom między innymi:

Nie wolno robić fałszywych kroków, a iść trzeba.

Nie wystarczy iść – trzeba jeszcze iść we właściwym kierunku.

Jeżeli nie wiesz, gdzie idziesz, zajdziesz gdzie indziej.

Poznaj swój kierunek, czyli uważaj na zakrętach.

Niech sumienie będzie twoim przewodnikiem.

I spójrz przed siebie, zanim skoczysz. Mów mądrze i patrz swej korzyści, bo jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz.

Z dwojga złego nie wybieraj żadnego.

Przygoda twojego jutra zależy tylko od ciebie i nigdy nie jest na nią za późno.

Nie jesteś skończony, zawsze możesz zacząć tworzyć siebie.

Każdy otrzymał serduszko z wypisanym „memento” na dalszą drogę życia.