13 czerwca 2018 r. w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej  w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego pod hasłem: „Powróćmy do korzeni – co nam przekazali dawni mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego”. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich typów szkół z terenu powiatu tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega. Konkurs zakładał pokazanie wartości, tradycji, kultury i sposobu życia dawnych mieszkańców rejonu powiatu tarnobrzeskiego, które warto byłoby przypomnieć.Trzy uczennice naszej szkoły zostały w nim nagrodzone. II miejsce uzyskały: Weronika Gorczyca z kl. III „c” gimnazjum za pracę literacką „Po żniwach – dożynki” i Martyna Drozd z kl. III „c” gimnazjum za – „Tajemnica Sobótki – niezwykła opowieść babci”. Wyróżniono też pracę Wiktorii Stelmach z kl. III „c” zatytułowaną  „Święty Mikołaj i mikołajki za dawnych czasów”. Laureatki otrzymały nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz specjalną publikację z pracami konkursowymi. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy. Uczennice pracowały pod opieką p. Krystyny Pliszki.