29 kwietnia 2019 roku na Zamku w Baranowie Sandomierskim odbyły się eliminacje powiatowe XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacja odbywała się jak co roku z podziałem na trzy grupy wiekowe, zależne od typów szkół. Turniej składał się z dwóch części. W części pierwszej wszyscy uczestnicy pisali test zawierający 30 pytań. Następnie odbyła się część ustna, w której zawodnicy odpowiadali na wylosowane  pytania komisji konkursowej. Gminę Grębów reprezentowała grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego  w Grębowie: Aleksandra Dec, Sara Drozd i Adam Barnaś. Rywalizowali oni w trzeciej kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcą w swojej grupie wiekowej został  uczeń naszej szkoły Adam Barnaś awansując do eliminacji wojewódzkich tego turnieju. Będzie reprezentantem powiatu tarnobrzeskiego. Opiekunem uczniów jest  p. Paweł Januszczak.

Adasiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.