Przedszkole w Grębowie realizuje projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”, którego autorką jest Carmen Ibanez Sandin. Zakłada on poświęcenie każdemu dziecku szczególnej uwagi. Przez cały tydzień jest ono najważniejszą osobistością w grupie. Każdego dnia opowiada ono o sobie, przynosi swoje zdjęcia, zabawki, książki. Do projektu włączają się również rodzice danego dziecka, którzy mogą czytać dzieciom bajkę, opowiedzieć o swoim zawodzie lub zaprosić do swojego miejsca pracy. I właśnie dlatego 23 listopada naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki, które uczestniczyły w nietypowej lekcji chemii. Okazuje sie bowiem, że pani Agnieszka Dec (nauczycielka chemii) jest mamą Alicji jednej z bohaterek projektu i zaprosiła dzieci do pracowni chemicznej. Uczniowie klasy II b gimnazjum pod czujnym okiem pani Dec przygotowali ciekawe pokazy pt. „Pasta dla smoka”, „Lokomotywa”, „Kameleon”, „Spalanie magnezu”. Przedszkolaki również mogły brać udział w eksperymentach, strącały barwne osady, zmieniali barwy roztworów. W przygotowaniu nietypowej lekcji chemii pomagali uczniowie klasy I LO. Dzieci były zachwycone eksperymentami, z ogromnym zaciekawieniem obserwowały wszystkie doświadczenia. Pobyt w naszej szkole na pewno długo pozostanie im w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólpraca naszej szkoły z przedszkolakami będzie nadal się rozwijać.