W dniu 29 listopada odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, uroczyste podsumowanie konkursu  „Jachowicz – dzieciom” z wręczeniem nagród i dyplomów.  W spotkaniu wzięły udział nasze uczennice ALICJA DEC        ( klasa III B SP), MARTYNA BĄK, GABRIELA GŁOWALA ( klasa V B SP), które otrzymały wyróżnienia  za wykonanie książeczki z utworem Stanisława Jachowicza. Na konkurs nadesłano 126 prac z przedszkoli i szkół z terenu całej Polski. Komisja dokonała oceny biorąc pod uwagę spełnienie kryteriów regulaminowych i przyznała 12 nagród i 26 wyróżnień oraz jedno wyróżnienie specjalne. Dodatkowym atutem pobytu w Bibliotece Pedagogicznej było obejrzenie wystawy poświęconej Stanisławowi Jachowiczowi oraz epoce, w której żył autor „Chorego kotka”, bajki znanej od pokoleń. Na ekspozycji można było zobaczyć przybory szkolne oraz zabawki jakimi dzieci i młodzież bawiły się 200 lat temu: klocki, konika na biegunach, pozytywki, lalki, serso, palant – wszystko do zabawy dla dzieci. Stanisław Jachowicz został ukazany nie tylko z najbardziej znanej swojej strony, czyli autora bajek i powiastek dla dzieci, ale również jako publicysta żywo zainteresowany sprawami pedagogicznymi i wychowawczymi.  Redagował pierwsze w Europie czasopismo dla dzieci, w którym jedna z rubryk przeznaczona była na listy jego młodych czytelników. Stanowiło to wielkie novum na tamte czasy. Należy jeszcze wspomnieć, że wychodziło ono tylko w języku polskim, mimo iż nasz kraj znajdował się pod zaborami. Składamy gratulacje i podziękowania  wszystkim uczestnikom, którzy otrzymali za udział w konkursie dyplomy, oceny celujące z języka polskiego oraz słodki upominek. Opiekunem uczniów była p. Lucyna Skóra.