9 listopada  2021 r. w Szkole Filialnej w Zapoledniku odbyło  się uroczyste pasowanie na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Krystynę Kozieję. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i pamiątkowe książki. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu  wielu sukcesów, życzyli zaproszeni na tę uroczystość goście: Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra, Sekretarz Gminy Lidia Jurek oraz błogosławił Proboszcz Parafii Tomasz Kołodziej. Uroczystość pasowania na ucznia przygotowały Panie wychowawczynie Anna Rędzia i Renata Sabat.