8 października 2021 roku odbyły się w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grębowie „otrzęsiny” nowych uczniów liceum. Imprezę przygotowały klasy: II i III a, b.  „Kotki”, czyli najmłodsi stażem licealiści musieli przejść przez szereg prób, by w końcu stać się pełnoprawnymi uczniami swojej nowej szkoły  i otrzymać stosowne przywileje. Były konkurencje sprawdzające ich wiedzę, poczucie humoru i sprawność fizyczną. Tematem przewodnim było poligon wojskowy. Pierwsze konkurencje odbyły się na boisku szkolnym i dotyczyły sprawności fizycznej młodych rekrutów, czyli uczniów klasy pierwszej. Następnie wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną. Tam mieli okazję zasmakować jabłek zamoczonych w misce z wodą. Golili dmuchane balony, które uprzejmi starsi koledzy przebijali znienacka. Degustowali i odgadywali smak przygotowanych napojów. Ostatnią konkurencją, były odpowiedzi na pytania zadawane przez starszych kolegów. Zła odpowiedź była karana umorusaniem twarzy w mące. Spotkanie miało na celu integrację całej społeczności szkolnej LO. Wszyscy świetnie się bawili.