W tym roku pomagamy rodzinie pani Magdaleny i pana Andrzeja.
Oto informacje o rodzinie, które otrzymaliśmy z bazy Szlachetnej Paczki:

Życie rodziny pani Magdaleny wyglądało bardzo podobnie do tysięcy rodzin żyjących w naszym kraju. Respondentka zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu, natomiast pan Andrzej prowadził jednoosobową działalność z której rodzina byłą w stanie się utrzymać. Spełniając marzenie domowników wybudowali wymarzony dom, a w nim pokoje dla dzieci, pełnię szczęścia dopełniła wiadomość o pojawieniu się nowego członka rodziny – upragnionej córki, która przyszła na świat tuż przed ciężka chorobą taty.
W jednej chwili szczęśliwe życie rodziny legło w gruzach. Szczęście z narodzin dziecka szybko przykrył smutek i strach o to co będzie jutro, za tydzień i jak to będzie dalej.

Obecna sytuacja rodziny jest ciężka. Pani Magdalena zajmuje się małym dzieckiem i dorastającymi synami, którzy są dla mamy ogromnym wsparciem. Pan Andrzej jest po bardzo poważnej operacji usunięcia tętniaka – w chwili obecnej jest osobą sparaliżowaną, wymagająca całościowej pomocy osób trzecich w codziennym funkcjonowaniu. Nie mówi, porozumiewa się tylko za pomocą dwóch słów „tak” i „nie”, jest także w trakcie długo falowej rehabilitacji, dzięki której ma nadzieję powrócić do sprawności.
Rodzina utrzymuję się tylko z zasiłków socjalnych 3117 zł miesięcznie. Po odliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania domu oraz zakupie niezbędnych leków w łącznej wysokości 1540 zł pozostaje do dyspozycji 315 zł na jedną osobę miesięcznie.

Rodzina dzielnie zmaga się z obecną trudną dla niej sytuacją, stawiając na intensywną rehabilitację niepełnosprawnego męża i taty. Synowie bardzo wspierają mamę w wypełnianiu obowiązków domowych i sprawowaniu opieki nad malutka siostrzyczką. Między przydomowymi obowiązkami znajdują jeszcze czas na rozwijanie swoich pasji.
Dla pani Magdaleny ma to ogromne znaczenie. Jest to dla niej bodziec w walce o powrót do zdrowia męża i zapewnieniu lepszego jutro dla dzieci. Jej marzeniem jest tylko zdrowie dla niej, dla męża i dzieci, które kocha ponad wszystko. Pomiędzy sprawowaniem opieki, odrabianiem lekcji i wszystkimi innymi obowiązkami jakie wykonuje Pani Magdalena chwilę odetchnienia i przyjemności sprawia jej gotowanie. Bardzo lubi przygotowywać posiłki dla swojej rodziny, bo w trakcie przygotowań na chwilkę potrafi zapomnieć o wszystkich problemach jakie los stawia na jej drodze.
Pan Andrzej z zamiłowania i z zawodu jest mechanikiem samochodowym, jeśli chodzi o samochody to lubił w nich wszystko od jazdy po ich naprawę, konserwację i ulepszanie. Mężczyzna miał nadzieję, że któryś z synów również podzieli jego pasję.
Jednak chłopcom bardzo daleko do tego.
Wojtek bardzo lubi grać w piłkę nożną i oglądać mecze reprezentacji Polskiej. Ma nadzieję, że jak tata wróci do sprawności fizycznej będzie mógł wznowić swoje treningi.
Miłoszowi frajdę sprawia jazda na rowerze, lubi w ten sposób spędzać aktywnie swój wolny czas.
Emilka, jak to niemowlak nie ma jeszcze żadnego hobby i pasji. Jest bardzo pogodną dziewczynką, która w chwili obecnej bardzo lubi wszystko i wszystkich gryźć – ale to tylko dlatego, że wyrzynają się jej pierwsze ząbki. Jednak kto wie czy w przyszłości na przykład nie odziedziczy pasji do samochodów po tacie.

POTRZEBY RODZINY:
Żywność trwała:
Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach itd.
mleko modyfikowane Bebilon 2 i 3,
musy owocowe, słoiczki z obiadami

Środki czystości:
Mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, płyny do kąpieli,
szampony dla niemowląt,
pieluszki jednorazowe – Dada 4 lub Pampers,
chusteczki nawilżające Dada lub Pampers

Ubrania:
Miłosz: Bluza (Przejściowe) Rozmiar: M, Uwagi: bluza zapinana na zamek i z kapturem

Miłosz: Dres (Całoroczne) Rozmiar: M, Uwagi: spodnie dresowe

Miłosz: Koszulka / t-shirt (Całoroczne) Rozmiar: M, Uwagi: z krótkim rękawem

Miłosz: Czapka, szalik, rękawiczki (Zimowe) Rozmiar: M,

Miłosz: Bielizna (Całoroczne) Rozmiar: M,

Wojciech: Bluza (Przejściowe) Rozmiar: 146 cm, Uwagi: bluza z kapturem, rozpinana na zamek

Wojciech: Dres (Całoroczne) Rozmiar: 146 cm, Uwagi: spodnie dresowe

Wojciech: Koszulka / t-shirt (Całoroczne) Rozmiar: 146 cm,

Wojciech: Czapka, szalik, rękawiczki (Zimowe) Rozmiar: 146 cm,

Wojciech: Bielizna (Całoroczne) Rozmiar: 146 cm

Obuwie:
Magdalena: Adidasy Rozmiar: 39,
Miłosz: Adidasy Rozmiar: 43,
Wojciech: Adidasy Rozmiar: 39,

Materiały szkolne:
Zeszyty, bloki, kredki, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło) – 2 komplety dla chłopców
Ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego
Odkurzacz – rodzina nie posiada odkurzacza, sprzęt jest potrzebny do utrzymania czystości przy córeczce, która zaczyna raczkować

Szczególne upominki, czyli prezenty pod choinkę 😊

Magdalena: zestaw kosmetyków

Andrzej: zestaw kosmetyków

Miłosz: słuchawki bezprzewodowe

Wojciech: gra na PS4- Lego Star Wars -Sega the skywalker

Emilia: lalka mówiąca do zabawy

Wojtek marzy o rowerze, którym mógłby jeździć np. do szkoły, sklepu lub spędzać aktywnie czas z kolegami.

 

Jesteśmy jedynym darczyńcą dla rodziny, nikt inny nie będzie przygotowywał dla niej pomocy.
Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – powinny być zadbane.
Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent.

Chcemy przygotować paczkę tak, aby rodzina poczuła się naprawdę wyjątkowo.

 

Zbiórkę będziemy prowadzić w następujący sposób:
zbiórka pieniędzy do puszki – będziemy za nie kupować potrzebne rzeczy, nie wolno przekazywać rodzinie pieniędzy
zbiórka rzeczowa indywidualna – prosimy o przynoszenie wszystkich artykułów do Sali 29 (2 piętro na liceum)
zbiórka rzeczowa klasowa – jeżeli dana klasa chce się zebrać i kupić coś większego, zachęcamy wtedy do napisania kilku słów do rodziny i dołączenia do prezentu.
W poniedziałek 22 listopada będziemy chodzić po klasach i zapisywać chętne klasy na konkretne artykuły.

Zbiórka trwa do czwartku 9 grudnia, przekazanie paczki rodzinie odbędzie się w weekend 10 – 12 grudnia.

 

W zbiórkę włączają się też Szkoła Filialna w Zapoledniku i Szkoła Podstawowa w Krawcach.