19 kwietnia 2018 r. nasza szkoła gościła uczniów ze Szkół Podstawowych w: Grębowie, Krawcach,  Zabrniu, Wydrzy i Żupawie, oraz  Gimnazjum w Grębowie. W tym dniu odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na stopniu  gminnym. Jego celem jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachęcania do korzystania z roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu, ponadto kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Organizatorem turnieju był Urząd Gminy w Grębowie oraz Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu. Wyniki po testach na znajomość przepisów o ruchu drogowym przedstawiały się następująco:

Drużynowo Kategoria Szkół Podstawowych
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grębowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zabrniu
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Krawcach

Drużynowo Kategoria Szkół Gimnazjalnych:
W turnieju udział wzięło Gimnazjum z Grębowa.

Naszą drużynę, w kategorii szkół podstawowych reprezentowali uczniowie klasy VII: Martyna Chmielowiec, Wiktoria Kochańczyk, Tymoteusz Nurzyński i Karol Paterek. Drużyna wywalczyła I miejsce i będzie reprezentować Gminę Grębów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 15 maja 2018 w Tarnobrzegu. W skład drużyny gimnazjalistów weszli uczniowie klasy II b: Julia Kędzia, Dominika Rutyna oraz Patryk Stępień. Uczniowie Ci również będą reprezentować Gminę Grębów w kategorii szkół gimnazjalnych. Uczniów do turnieju przygotowała Pani Halina Czerniec. Życzymy dalszych sukcesów.