Akcja Masowego Czytania „Jak nie czytam, jak czytam” odbyła się na boisku szkolnym, połączona była z obchodami Dnia Dziecka i podsumowaniem projektu sportowego „Trzymaj Formę”. Założeniem akcji było to, aby czytanie książek kojarzyło się pozytywnie – jako relaks, czas wolny i rozrywka. Uczniowie wykonali plakaty promujące czytelnictwo, każda klasa ubrana była w inny kolor. Uczestnicy uformowali żywy napis „Grębów”. Do akcji czytelniczej przyłączyło się Gminne Centrum Kultury w Grębowie , panie z biblioteki publicznej odczytały najciekawsze fragmenty popularnych książek. Ponadto gościnnie w akcji uczestniczyli uczniowie klas VI i VII SP ze szkół w Krawcach, Wydrzy i Zabrniu. Uatrakcyjnieniem całego przedsięwzięcia były koncerty muzyczne  w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Podczas akcji wykonano dokumentację fotograficzną, w nietypowy sposób, za pomocą kamery zainstalowanej na dronie. Uczniowie wykorzystali możliwość wykonania sobie zdjęć selfie z ulubioną książką, zamieszczając zdjęcia na portalach społecznościowych. Podsumowując, pięknie wyglądała kolorowa młodzież z książkami w ręku, w promieniach słońca. Dla spragnionych rozdawana była woda mineralna, jak również smaczne drożdżówki. Uczniom bardzo podobała się ta akcja i wyrazili chęć uczestniczenia w przyszłym roku. Nad organizacją i całością przebiegu imprezy czuwały p. Barbara Bożek, Barbara Nowak i Lucyna Skóra. Rozgrywki sportowe w ramach projektu „Trzymaj Formę” przeprowadziły p. Anna Dul i Joanna Nieradka.